
EKA Biznesa inkubatorÄ radÄ«ta izglÄ«tojoša un personalizÄta grÄmata bÄrniem
EKA Biznesa inkubatorÄ ar „RÄ«gas Drosmes granta” finansiÄlu atbalstu radÄ«ta lÄ«dz šim LatvijÄ nebijusi izglÄ«tojoša pasaku grÄmata bÄrniem, kuru var personalizÄt. Proti, bÄrns kļūst par pasakas galveno varoni, viÅu vÄrds ir grÄmatas nosaukumÄ un tekstÄ. VecÄki, pasÅ«tot grÄmatu, var izvÄlÄties arÄ« galvenÄ varoÅa tÄlu – zÄnu vai meiteni, acu un matu krÄsu, kÄ arÄ« pasakas valodu – latviešu vai krievu. Pasaku grÄmata paredzÄta Äetrus lÄ«dz astoÅus gadus veciem bÄrniem.
PersonalizÄtÄ grÄmata “Delfa un bÄrna jÅ«ras piedzÄ«vojumi” mÄca rÅ«pÄties par dabu un iedvesmo cÄ«nÄ«ties ar plastmasas piesÄrÅojumu. Pasaka ne tikai izklaidÄ bÄrnu, bet arÄ« audzina saudzÄ«gu izturÄšanos pret apkÄrtÄjo vidi, mÄca kļūt drosmÄ«gam un atbildÄ«gam, strÄdÄt komandÄ un palÄ«dzÄt Delfam attÄ«rÄ«t okeÄnu no plastmasas. GrÄmatÄ ir divas spÄles, sertifikÄts, kurÄ bÄrns var ierakstÄ«t savu vÄrdu, un Labo darbu lapa, kurÄ var zÄ«mÄt vai ielÄ«mÄt bildes, kÄ arÄ« veikt pierakstus.
Gatava ir arÄ« otra grÄmata, kura pagaidÄm gan vÄl nav izdota epidemioloÄ£iskÄs situÄcijas dÄļ, TÄ ir par RÄ«gu – “RÄ«gas Ädampasakas”, un jaunos lasÄ«tajus iedvesmos vairÄk interesÄties par vÄsturi un kultÅ«ru, ka arÄ« popularizÄs mÅ«su galvaspilsÄtu kÄ tÅ«risma galamÄrÄ·i. Pasaku un recepšu grÄmatas skaistajÄs ilustrÄcijÄs atspoguļoti RÄ«gas galvenie apskates objekti. GalvenÄ ideja ir attÄ«stÄ«t jauno lasÄ«tÄju daudzpusÄ«gi – tekstÄ ir pieminÄti vÄsturiski fakti, un pÄc katras pasakas seko recepte. TÄtad bÄrni varÄs pavadÄ«t laiku ne tikai lasot un klausoties pasakas, bet arÄ« virtuvÄ, gatavojot kopÄ ar vecÄkiem.
„Vispirms bija ideja, kuru prezentÄju konkursÄ „RÄ«gas Drosmes grants”. Pati esmu mamma, kas raksta pasakas un dzeju savai meitai. Ideju par personalizÄtu grÄmatu man ieteica paziÅas. LatvijÄ šÄda veida pasaku grÄmata lÄ«dz šim nav bijusi. Apspriežot personalizÄtas pasakas ideju ar redaktoru, tika izvelÄta tÄma par ekoloÄ£iju un plastmasu, kas grÄmatu padarÄ«ja izglÄ«tojošÄku, tÄdÄjÄdi piešÄ·irot tai papildu vÄrtÄ«bu,” par grÄmatas tapšanu stÄsta tÄs autore Jeļena Skuratova.
EKA Biznesa inkubators Jeļenai nodrošinÄjis mentoru, ar kuru viÅa konsultÄjusies par praktiskiem jautÄjumiem, kas saistÄ«ti ar izdevniecÄ«bÄm un tipogrÄfijÄm, izmantota informÄcija mÄjaslapÄ, tÄpat tikušas piedÄvÄtas vieslekcijas tiešsaistÄ. VisgrÅ«tÄkais visÄ procesÄ bijis izveidot grÄmatas maketus latviešu un krievu valodÄ, kÄ arÄ« bildes - gan autorei, gan ilustratoram tÄ bijusi pirmÄ grÄmata un pirmÄ šÄda veida pieredze.
PÄc biznesa idejas Ä«stenotÄjas domÄm, Ä«stenojot šÄdus projektus, ļoti bÅ«tiskas ir labas zinÄšanas ekonomikÄ. „AttÄ«stot biznesu un apzinoties, ka man šo zinÄšanu pietrÅ«kst, apguvu profesionÄlas pilnveides kursu “Projektu vadÄ«šana”, ka arÄ« klausÄ«jos un skatÄ«jos lekcijas, piedaloties biznesa ideju konkursÄ „RÄ«gas Drosmes grants”, atklÄj Jeļena. IegÅ«tÄs zinÄšanas palÄ«dzÄjušas aprÄÄ·inÄt projekta izmaksas un produkta pašizmaksu, tÄpat arÄ« plÄnot projekta Ä«stenošanas gaitu, mÄrketinga aktivitÄtes, analizÄt konkurentus. „TomÄr tÄlÄkai biznesa attÄ«stÄ«bai man vajadzÄs papildinÄt zinÄšanas arÄ« starptautiskajÄ ekonomikÄ un tirdzniecÄ«bÄ, jo plÄnoju paplašinÄt biznesu arÄ« Ärpus Latvijas robežÄm,” spriež grÄmatas autore.
Jeļena ir pÄrliecinÄjusies, ka EKA Biznesa inkubators ir labs starta punkts, vieta, kur saÅemt mentora padomu un konsultÄties svarÄ«gos jautÄjumos. „TÄpÄc iesaku visiem, kuri vÄlas attÄ«stÄ«t savu biznesa ideju, bet baidÄs to darÄ«t, doties uz kÄdu biznesa inkubatoru. Šeit jums nav ko zaudÄt, bÅ«siet tikai ieguvÄji. Noteikti iesaku EKA Biznesa inkubatoru!” iedrošina Jeļena Skuratova, kuras ideja jau ir pÄrvÄrtusies taustÄmÄ produktÄ.
Ekonomikas un kultÅ«ras augstskolas Biznesa inkubators savu darbÄ«bu uzsÄcis 2016. gada rudenÄ«, un tÄ mÄrÄ·is ir radÄ«t katram EKA studentam iespÄju kļūt par lielisku uzÅÄmÄju, pateicoties uz biznesa idejas virzÄ«bu vÄrstÄm, aktivitÄtÄm, nozaru ekspertu zinÄšanÄm, tÄ«klošanÄs iespÄjÄm un motivÄjošo vidi. DalÄ«bnieki ar dažÄdu interesÄjošo tÄmu lekciju un radošo darbnÄ«cu palÄ«dzÄ«bu cenšas noslÄ«pÄt savas uzÅÄmÄjdarbÄ«bas idejas, strÄdÄjot pie biznesa modeļu un plÄnu izstrÄdes, radot prototipus, mÄcoties galvenos pÄrdošanas paÅÄmienus, rezultÄtÄ nonÄkot pie reÄlas iespÄjas Ä«stenot savu ideju tirgÅ« un gÅ«t ienÄkumus.